Vibujahiklubi Mägilased valis uue juhatuse

11.veebruaril toimus Tartus, Ilmatsalu tn 3 vibulasketiirus MTÜ Mägilased üldkoosolek. Koosolekul vaadati üle 2022 tegevused, kinnitati 2022 majandusaasta aruanne ja tegevusplaan 2023 aastaks. Klubile valiti uus juhatus perioodiks 2023-2025, koosseisus: Rita-Anette Kohava, Mario Traks, Oskar Vaaramaa, Toivo Tornius ja Tanel Roht.

MTÜ Mägilased 2023-2025 juhatuse liikmed Toivo Tornius, Oskar Vaaramaa, Rita-Anette Kohava ja Mario Traks

Uuel juhatusel seisavad vibujahi osas ees väljakutsed peatada vibujahi kohta leviv valeinfo ja väärarusaamad ning tutvustada nii jahimeestele kui avalikkusele vibujahti eelkõige positiivses võtmes. 3D vibuspordis jätkatakse ala arengu toetamist võistluste ja koolituste korralduse, treeningvõimaluste loomise, plokkvibude tutvustamise ja noortespordi edendamisega. Eeltoodud tegevuste elluviimise lihtsustamiseks ootab kokkupanemist uus arengukava perioodiks 2024-2029.

Alates 2007 aastast on mägilased andnud välja tiitlit Aasta Mägilane ja Aasta Mägilanna, millega käivad kaasas ka rändauhinnad – karud. Tiitli saajateks on varasematel aastatel olnud klubi parimad 3D vibusportlased, kuid viimasel korral said tiitli endale klubi edukaimad jahimehed – vibukütid: Gert Klein ja Silvia Timmerman. Kuna koroona jättis ka klubilistele tegevustele oma jälje, siis 2021 eest jäeti karud välja andmata. Seda suurem oli rõõm ja kindlasti ka üllatus sellel aastal tunnustatuks osutunutel. 

Oskar Vaaramaa koos karudega

Aasta Mägilaseks 2022 sai Oskar Vaaramaa ja Aasta Mägilanna on 2022 Kerli Kuusk.

Oskar Vaaramaad tunnustati tiitliga kui edukat ja kogemustega vibukütti nii Eestis kui välismaal, kes on andnud oma panuse Eesti vibujahi arengusse osalusega vibujahi ja plokkvibude tutvustamisel üle Eesti.

Kerli Kuusk vääris tiitlit kui Eesti edukaim naisvibukütt, kes on oma kopraretseptidega jõudnud ka Eesti Jahimehe ajakirja veergudele. Samuti on Kerli Kuusk panustanud järjepidevalt klubi ja vibujahi arendustegevustesse.

Üldkoosolekul tunnustas lõpetav juhatus, koosseisus Rita-Anette Kohava, Mario Traks, Gert Klein, Marko Pärn ja Aivar Pärnpuu, tänukirjaga aktiivseid klubiliikmeid, kes on viimasel kolmel aastal panustanud vibujahi ja 3D vibuspordi arengusse, aidates kasvatada klubi liikmeskonda 181 liikmeliseks:

Ago Vilumaa, Jaanus Tuulik, Aivar Pärnpuu, Riho Alep, Neeme Jõesaar, Margus Käärma, Roland Vaasa, Marko Pärn, Gert Klein, Ormi Klein, Marit Klein, Madis Ajaots, Severi Kuusk, Imre Raidma, Mart Marandi, Peep Vakmann, Gunnar Saliste, Tanel Roht, Danny Põder, Voldemar Valkenklau, Helgi Pellenen, Weralda Sofia Lakeman, Kerli Kuusk, Ardo Järve, Mario Traks, Urmo Jürimäe, Janek Kuld, Kristi Palm, Tarmo Palm, Toivo Tornius, Reimo Loorents, Rasmus Antson, Magnus Meier, Kaupo Toom, Karina Riive, Aivar Lellep, Nele Eller, Harri Meier, Indrek Tombak, Mats Varik, Heiki Männik, Timofei Malõšenko, Oskar Vaaramaa, Gregor Kiin, Marko Jeeger, Härmo Hiiemäe, Nete Tiitsaar, Marko Pokk, Maivi Lehis, Raimo Merekivi, Ove Luik, Mairo Karja ja Rannar Palm.

Scroll to top